Wilanów: najlepsza lokalizacja do zamieszkania dla rodziny

Ponad 35 tysięcy mieszkańców na ponad 36 kilometrach kwadratowych. To właśnie jest Wilanów, a dom tutaj to marzenie wielu rodzin. Dzielnica rozwija się bardzo szybko. Od 2006 roku liczba mieszkańców wzrosła tu o drugie tyle. Rodziny osiedlają się tutaj chętnie ze względu na panującą tu czystość i bezpieczeństwo.

WILANÓW – MIEJSCE Z HISTORIĄ

Historia Wilanowa sięga jeszcze czasów p.n.e., kiedy jeszcze osada nazywała się Milanowem. Najpierw Milanów był własnością Benedyktynów z Płocka, a następnie przechodził z rąk do rąk, by trafić wreszcie na Marka Matczyńskiego, wojewodę ruskiego, któremu zamarzyło się stworzyć tu podmiejską siedzibę, godną europejskiego władcy. Pragnął stworzyć włoską willę otoczoną ogrodem i folwarkiem. Nazwał to po włosku Villa Nova, po czym została już nazwa Wilanów.

Jako że Matczyński był przyjacielem króla Jana III Sobieskiego, do dziś największym zabytkiem na Wilanowie jest słynny pałac króla, który odwiedza każdego roku całe mnóstwo turystów. Wilanów jest także bardzo popularnym i przyjemnym miejscem do zamieszkania. Jest to dzielnica elegancka, łącząca w architekturze historię ze współczesnością.

Ponadto mieszkańcy odznaczają się ogromną dbałością o otoczenie, a Wilanów dzięki nim jest najczystszą spośród wszystkich warszawskich dzielnic. Ponadto Wilanów jest również najbezpieczniejszy. Może się wydawać wręcz, że to raj do zamieszkania.

DOM W WARSZAWIE – WILANÓW

Każdy, kto chce kupić dom w Warszawie, powinien rozważyć zamieszkanie na Wilanowie. Dzielnica ta prężnie się rozwija. Na bardzo dobrym poziomie jest komunikacja i dość łatwo można dostać się do centrum Warszawy. Ponadto to idealne miejsce dla osób ceniących bezpieczeństwo, spokój, ciszę i czystość, a także kontakt z naturą i historią.

Nudzić się tutaj też nie można, gdyż istnieje tu wiele obiektów rekreacyjnych, kulturalnych czy sportowych. Wilanów jest luksusową dzielnicą, z dóbr której korzystają nierzadko znane osoby, znajdujące tu swój kąt, w który czasem mogą uciec od medialnego zgiełku i odpocząć.

WILANÓW – NAJLEPSZE MIEJSCE DLA RODZIN?

Jeśli chodzi o zakup domu, Warszawa nie jest opcją dla osób szukających jak najtańszego lokum. Aczkolwiek ceny domów na Wilanowie są całkiem atrakcyjne, zwłaszcza dla rodzin. Wilanów jest bogaty w oferty zabudowy rodzinnej. Nie tylko są tu domy wolnostojące, ale też domy w zabudowie bliźniaczej czy dwulokalowe. Nowe inwestycje powstają w bardzo szybkim tempie. Na uwagę zasługuje osiedle Zawady czy nowo powstający zespół domów dwulokalowych CitiZen Residence. Będzie to osiedle luksusowych domów dwulokalowych, charakteryzujących się wysoką jakością materiałów wykorzystanych do zabudowy i nowoczesnością. Będą to piękne domy z ogrodami, trawnikami, ogrodzeniami i nowoczesnymi instalacjami mediów. Na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Budowa tych domów ma się zakończyć w czerwcu 2020, a już w 2021 roku będzie można w nich zamieszkać.

To idealne rozwiązanie dla rodzin. W jednym takim domu mogą zamieszkać dwie. Na niewielkiej powierzchni będzie mogło więc zamieszkać wiele osób i cieszyć się własnymi czterema kątami, ogródkiem, zielenią, ciszą i spokojem.

WILANÓW DOM – CENY

Ktoś, kto chce mieć dom w Warszawie, musi pamiętać, że tam nie ma niskich cen. Wszędzie jest drogo, a ceny różnią się w zależności od lokalizacji i specyfiki dzielnicy. Wilanów należy do miejsc z całkiem atrakcyjnymi cenami domów. Przeciętna cena domu na Wilanowie nie różni się znacznie od średniej ceny w całej Warszawie.

Za jeden metr kwadratowy trzeba tu zapłacić przeciętnie około 9700 złotych, a w Warszawie jest to około 9300 złotych. Jest to jednak dużo mniej niż kosztują mieszkania w Śródmieściu. Wilanów to dość prestiżowa dzielnica, chętnie odwiedzana przez turystów, co ma niewątpliwie wpływ na ceny domów.

Ponadto duże znaczenie dla cen nieruchomości ma tutaj również bezpieczeństwo, spokój, porządek no i okolica, w której nie brakuje ani zieleni i przestrzeni, ani miejsc do rekreacji, edukacji, zabawy, uprawiania sportu i zaspokajania wszystkich niezbędnych potrzeb. Wilanów sprawia wrażenie dzielnicy luksusowej, aczkolwiek ceny domów, jak na luksus i nowoczesność nie są wcale jakieś niebotyczne, choć oczywiście nadal stać na to niewiele osób, a kogo stać, ten szczęściarz.