Warszawa Wawer. Nowe domy dla wymagających

Wawer to dzielnica Warszawy, leżąca na prawym brzegu Wisły. Jest największą jednostką administracyjną w mieście i zajmuje około 80 kilometrów kwadratowych powierzchni. Obejmuje tereny takie, jak Anin, Falenica, Wawer czy Marysin Wawerski. Graniczy z Pragą Północną, Rembertowem, Wesołą, Zagórzem, Józefowem oraz Wilanowem i Mokotowem. Dzielnica Wawer charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych, parków i lasów, ale również osiedli mieszkaniowych. Jeśli chodzi o mieszkanie czy dom, Wawer jest dzielnicą luksusową, gdzie nieruchomości przeznaczone są dla naprawdę wymagających i bogatych mieszkańców.

Warszawa i nowy dom – Wawer

Wawer jest najpopularniejszą warszawską dzielnicą, jeśli chodzi o budowę nowych domów. Na drugim miejscu znajduje się Białołęka. Wawer przyciąga ludzi przede wszystkim mnóstwem zieleni, ale także większą prywatnością, dlatego jest lokalizacją wybieraną nierzadko przez znane osoby, dla których dom jest ich oazą prywatności i możliwością odpoczynku od sławy i fanów. Domy znajdują się w ustronnych okolicach, co pozwala naprawdę odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku, betonu i zanieczyszczeń. Nie ma tu wiele inwestycji czy nowych budynków.

Jeśli chodzi więc o mieszkanie dla rodziny, Wawer to miejsce idealne. Zazwyczaj można tu spotkać zabudowę bliźniaczą i jednopiętrowe domy z garażami, ale są także szeregowce czy wille wolnostojące. Wszystkie domy tutaj zbudowane są z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o ekologię oraz wygodę i komfort mieszkańców. Domy zazwyczaj posiadają ogrody oraz garaże i co najważniejsze nie trzeba za nie płacić czynszu. Nie należą bowiem do żadnej spółdzielni mieszkaniowej.

Dom Wawer – cena

W Warszawie przeciętna cena domu wynosi około 5600 zł za metr kwadratowy. Jest to jedno z najdroższych miast, jeśli nie najdroższe miasto w Polsce. Jeśli zaś chodzi o sam Wawer, to średnia cena domu kształtuje się tam na poziomie 5050 zł za metr kwadratowy. Cały dom może kosztować nawet grubo ponad milion złotych, więc nie jest to oferta dla każdego. Jednak taka nieruchomość Wawer ma bardzo wiele zalet (ładna okolica, cisza, spokój, swoboda, ogród, garaż), co sprawia, że popyt stale rośnie.

Wielu deweloperów oferuje także pomoc finansową lub wsparcie w uzyskaniu kredytu mieszkaniowego. Nie zmienia to jednak faktu, że są to głównie luksusowe domy i mieszkania, przeznaczone dla najbardziej wymagających, lubiących luksus i wygodę ludzi z dużymi sumami na kontach. Jeśli chodzi o mieszkanie dla rodziny, Wawer jest dobrym wyborem pod względem lokalizacji, ale cenowo im większy dom, tym znacznie droższy, a duże rodziny nie zawsze na to stać.

Na co zwrócić uwagę kupując nieruchomość w Wawrze

Decydując się na dom w Wawrze musimy mieć na uwadze to, że jest tam dużo lasów i parków, w których mieszkają zwierzęta i oczywiście owady, które czasem potrafią być uciążliwe. Ponadto nie wszystkie drogi są przystosowane do wymagań mieszkańców. Wawer znajduje się także dość daleko od centrum i nie zawsze można szybko dotrzeć do centrum Warszawy.

Nie jest to więc miejsce dla osób, które lubią łatwo i szybko się wszędzie dostać. Jeśli chodzi o komunikację, to dostępne dla mieszkańców są różne linie autobusowe oraz pociągi. W Wawrze znajduje się aż 7 przystanków kolejowych. Ogromną zaletą Wawra jest także niewielka ilość korków, które jak już się utworzą, to szybko się rozładowują. Szybko można też dotrzeć w wiele miejsc rowerem.

Wawer – inne ważne informacje

Warto pamiętać przede wszystkim, że w tej dzielnicy absolutnie dominuje zieleń. Przede wszystkim znajduje się tam Mazowiecki Park Krajobrazowy czy Rezerwat Jana III Sobieskiego,  a także Zakole Wawerskie. W tych miejscach z kolei znajdują się liczne obiekty objęte ochroną oraz chronione gatunki zwierząt.

Jeśli chodzi o zabytki, warto zobaczyć tu karczmę wawerską, od której dzielnica wzięła swoją nazwę, a także pomnik Józefa Piłsudskiego i krzyż powstańczy 1831. Funkcjonuje tutaj również wiele instytucji zarówno medycznych, jak i badawczych czy naukowych, jak na przykład Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego czy Instytut Elektrotechniki. Poza tym jest tutaj wiele przychodni, sklepów, kościołów, ośrodków kultury i sportu czy centrów handlowych.