Co wyróżnia inwestycję premium?

Chcesz zainwestować oszczędności i zastanawiasz się, gdzie kupić luksusowe mieszkanie? Warszawa to jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji przez klientów dokonujących zakupów inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Inwestycje premium zyskują na popularności ze względu na prestiżową lokalizację, wysoki standard wykonczeniai nowoczesne rozwiązania. Jeśli chcesz poznać wszystkie cechy luksusowych mieszkań, czytaj dalej.

Co wyróżnia luksusowe mieszkania? Tereny zielone i bliskość centrum

Najczęściej luksusowe inwestycje spełniają dwa warunki: znajdują się w niedużej odległości od centrum i są w otoczeniu zieleni. Taka lokalizacja zapewnia odpoczynek od miejskiego zgiełku, a jednocześnie łatwy dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej, czyli: sklepów, banków, ośrodków zdrowia i szpitali, przedszkoli i szkół itd. Tę cechę inwestycji premium doceniają zarówno single, jak i rodziny z dziećmi.

Ponadto bliskość centrum gwarantuje sprawny i szybki dojazd do pracy oraz ułatwia utrzymywanie  kontaktów towarzyskich. Z kolei prywatne balkony, tarasy, loggie, ogrody  oraz wspólne zielone przestrzenie z oświetleniem i wyposażeniem zapewniają mieszkańcom niezbędny relaks. Mogą być także miejscem rozrywki na świeżym powietrzu. Dodatkowo w pobliskich lasach i parkach ze ścieżkami rowerowymi ludzie aktywni fizycznie mogą uprawiać ulubione dyscypliny sportu, np. nordic walking, bieganie, czy równie popularną jazdę na rowerze.

Jak widać, miejsce zamieszkania ma duży wpływ na komfort życia i ddziałuje na ogólny wizerunek nieruchomości. Inwestycje premium najczęściej mają prestiżowe lokalizacje, jak Centrym, Wilanów czy Mokotów w Warszawie lub powstają w wyjątkowym otoczeniu natury – przy znanych i chętnie odwiedzanych Parkach.

Cechy charakterystyczne domów premium – kameralność

Na wygodę mieszkania wpływa nie tylko metraż luksusowego lokum, ale też liczba nieruchomości na osiedlu i mieszkań w budynku. Wprzeciwieństwie do projektu z segmentu popularnego –prestiżowa inwestycja składa się często z tylko kilku do kilkudziesięciu apartamentów premium. Współczesne luksusowe nieruchomości nie przypominają więc tych, które powstawały masowo w Polsce po 2000 roku. Efekt? Są kameralne, dzięki czemu zapewniają klientom prywatność i poczucie intymności.

Co wyróżnia apartamenty premium? Materiały najwyższej jakości

Lokale w standardzie premium mają przemyślane i funkcjonalne układy przestrzenne, np. zwykle do każdej sypialni przynależy ustawna łazienka, nierzadko też wygodna garderoba. Porządanym rozwiązaniem jest też podział na strefę dzienną i nocną. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć konfliktów między członkami rodziny w toku porannych przygotowań do pracy i szkoły, lub wieczornych towarzyskich spotkań.

Ponadto powierzchnia poszczególnych pomieszczeń jest większa od standardowej, dzięki czemu zapewniają one domownikom wyższy komfort mieszkania i dają wrażenie przestrzeni. Dla inwestycji premium typowe są też wysokie stropy (często pokoje mają ponadprzeciętną wysokość – 3 metry i więcej).

W trakcie ich budowy i prac wykończeniowych wykorzystuje się materiały bardzo dobrej jakości. Jakie? Oto kilka przykładów: w standardzie premium stolarka jest drewniana lub aluminiowa, podczas gdy standard popularny oferuje PCV, panoramiczne okna pozwalają cieszyć się zielenią i słońcem, a bezprogowe i bezprzylgowe drzwi są eleganckie i odporne na włamania. Dzięki takim rozwiązaniom luksusowe nieruchomości zyskują ponadczasową jakość, a wraz z upływem lat ich cena wzrasta.

Cechy charakterystyczne luksusowych mieszkań – wewnętrzna strefa SPA

Nierzadko właściciele lokali w większych inwestycjach premium mogą korzystać ze strefy SPA, do której nie mają dostępu osoby z zewnątrz. W całorocznym basenie, jacuzzi, saunie lub siłowni mieszkańcy mają możliwość zregenerowania sił po aktywnym i wyczerpującym dniu w pracy. Najczęściej ta prywatna strefa relaksu znajduje się w przestrzeni wspólnej, np. w wewnętrznym ogrodzie, dzięki czemu jest także miejscem sąsiedzkich spotkań.

Co wyróżnia domy premium? Nowoczesne rozwiązania

Inwestycje premium są też wyposażone w nowoczesne rozwiązania, t.j. rekuperacja, Smart Home, panele słoneczne czy klimatyzacja. System rekuperacji, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zapewnia oddychanie świeżym, wolnym od zanieczyszczeń powietrzem. W efekcie domownicy cieszą się dobrym zdrowiem i głębokim snem, a także brakiem zmęczenia z powodu niedotlenienia organizmu. Słowem: rekuperacja gwarantuje wysoki komfort mieszkania bez potrzeby wietrzenia pomieszczeń.

Smart Home umożliwia natomiast sterowanie domem za pośrednictwem telefonu, np. monitorowanie pomieszczeń, sterowanie temperaturą powietrza lub oświetleniem. Poza tym inteligentny system zarządzania domem na odległość podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkańców i ich mienia. Co to oznacza w praktyce? W przypadku wybuchu pożaru, czy włamania automatycznie uruchamia alarm i informuje właścicieli o zagrożeniu, wysyłając powiadomienie na telefon mobilny.

Mieszkania premium – Warszawa

Na terenie stolicy wykwalifikowani inżynierowie, architekci i konstruktorzy Real Invest realizują przemyślane architektonicznie domy i mieszkania premium. Warszawa jest miastem, w którym powstają nieruchomości świetnie skomunikowane z centrum, a jednocześnie sąsiadujące z zielonymi terenami, położone z dala od hałaśliwych ulic.

Jako deweloper dbamy o wysoki standard każdej inwestycji od początku do końca realizacji. Na wszystkich etapach budowy wykorzystujemy sprawdzone nowoczesne technologie i materiały najwyższej jakości po to, aby zapewnić najbardziej wymagającym klientom komfort mieszkania. Ponadto staramy się, żeby każda inwestycja, bez względu na wielkość, miała kameralny charakter i oferowała mieszkańcom wysoki poziom prywatności. Od 13 lat z pasją i zaangażowaniem budujemy domy, o solidnych fundamentach które spełniają marzenia naszych Klientów.

Interesuje Cię zakup nowego domu w Warszawie? Zobacz nasze luksusowe domy w Wilanowie.