Domy wolnostojące w Warszawie. Jakość i nowoczesność

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Chcąc jednak kupić taki dom w Warszawie, trzeba liczyć się z naprawdę dużym wydatkiem. Oferta luksusowych, nowoczesnych domów wolnostojących w Warszawie i okolicach jest duża, ale czy to inwestycja dla każdego? Gdzie szukać takich domów?

DOM WARSZAWA – LOKALIZACJE

Wolnostojące, jednorodzinne domy można znaleźć w wielu miejscach w Warszawie. Oczywiście najczęściej znajdziemy je w dzielnicach znajdujących się na obrzeżach miasta. Najpopularniejszą dzielnicą z wysokiej jakości domami wolnostojącymi, jest Wawer. Zaraz za nim, na drugim miejscu plasuje się Białołęka.

Nie brakuje także innych miejsc w okolicach Warszawy, jak na przykład Wilanów, Rembertów i inne miejscowości. Domy położone są na malowniczych terenach, a wokół nich jest dużo zieleni, zwłaszcza w dzielnicy Wawer. Sąsiedztwo zieleni i natury sprawia, że mieszka się o wiele przyjemniej. Jest czysto, cicho i spokojnie, a o to właśnie chodzi większości osób wybierających takie miejsca do zamieszkania.

DOMY WOLNOSTOJĄCE W WARSZAWIE – DLA KOGO

Jeśli chodzi o dom, Warszawa jest miastem, gdzie domy są jednymi z najdroższych w kraju obok apartamentów nad morzem. Na taki luksus mogą sobie pozwolić naprawdę tylko nieliczni, których na to stać. Domy z ogrodem na obrzeżach miasta są stworzone dla tych, którzy przedkładają swobodę, ciszę, spokój i własny ogród nad długie dojazdy do pracy. To miejsca dla osób, którym nie przeszkadza to, że będą musieli więcej czasu poświęcać na dojazdy do pracy w centrum miasta.

Z atrakcyjnych i nowoczesnych domów z dala od głośnego centrum Warszawy korzysta wiele znanych osób, znajdując sobie niszę i miejsce do odpoczynku od sławy, zgiełku medialnego i fanów, którzy na każdym kroku zaczepiają i chcą dostać autografy czy zrobić sobie zdjęcia. Są to też idealne miejsca dla miłośników przyrody i zwierząt, których chociażby w Wawrze jest sporo, gdyż znajduje się tam Mazowiecki Park Krajobrazowy.

DOMY W ZABUDOWIE BLIŹNIACZEJ I DWULOKALOWEJ

Domy w zabudowie bliźniaczej to niezależne lokale, które są połączone segmentowo przy pomocy dwóch ścian szczytowych postawionych na niezależnych i odrębnych ławach fundamentowych, które są od siebie oddylatowane.

Natomiast domy dwulokalowe to niezależne lokale połączone segmentowo za pomocą jednej, wspólnej ściany szczytowej lub dwóch ścian szczytowych postawionych na jednej, wspólnej ławie fundamentowej. Zarówno domy jednego, jak i drugiego rodzaju zabudowy można zakupić w Warszawie. Do czerwca 2020 powinna zakończyć się budowa kompleksu luksusowych domów dwulokalowych „CityZen Residence” w Wilanowie. Będzie to piękne osiedle wolnostojących domów dwulokalowych zbudowanych z najwyższej jakości materiałów. Domy będą spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Piękna i dogodna lokalizacja, nowoczesność i styl – to będzie charakteryzowało te nowe domy, w których już niebawem zamieszkają ludzie ceniący takie rozwiązania zamiast hałaśliwego centrum Warszawy.

ZALETY MIESZKANIA W DOMU

Różnic między domem a mieszkaniem nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Dom z ogrodem ma zdecydowanie więcej zalet. Spokój, cisza, brak uciążliwych sąsiadów za ścianami i swoboda dzięki możliwości wyjścia do własnego ogrodu. Idealne warunki dla tych, którzy nie znoszą zgiełku wielkiego miasta i mają dość zanieczyszczeń, huku i betonu. Jednak jest to najlepsze rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie z domu, a nie tych, którzy muszą dojeżdżać do centrum miasta.

Mieszkanie może być ciasne, mogą przeszkadzać sąsiedzi, hałas, zanieczyszczenia z miasta, ale za to wszędzie jest blisko i wszędzie można dojechać. Z domu na obrzeżu miasta może być konieczny nawet trwający kilkadziesiąt minut dojazd do pracy i z pracy. To może sprawić, że nie nacieszymy się zbytnio naszym ogrodem, bo nie będzie nawet kiedy w nim przebywać, a takie długie dojazdy również potrafią być bardzo męczące i to niezależnie czy jedzie się własnym samochodem, czy tramwajem lub autobusem.

Jadąc samochodem można utknąć w korkach, a autobusy na dodatek często się spóźniają. Najlepiej jeździć tramwajem, ale nie zawsze tramwaje dojeżdżają aż na obrzeża miasta. Wada związana z uciążliwością dojazdów do pracy nie przeszkadza jednak wielu osobom, które ochoczo spełniają swoje marzenia i osiedlają się na obrzeżach miasta w domach z ogrodami.