INWESTYCJALOKALIZACJAZNAJDŹ MIESZKANIELOKALE USŁUGOWEPLAN OSIEDLAGALERIAKONTAKT
LOKALIZACJA

Z Konstancinem-Jeziorna kojarzy się przede wszystkim klimat sprzyjający zdrowiu, spokój i mieszkające tam elity Warszawy - artyści, lekarze, prawnicy, architekci, biznesmeni oraz dyplomaci z całego świata. Ten uroczy zakątek uzdrowiskowy, położony jedyne 18 km od centrum stolicy, przyciąga swoją urodą. Zachwyca bogatą szatą roślinną w mieście otoczonym lasami, pełnym zabytkowych willi, zadbanych dróg i chodników i z przyjazną atmosferą lokalnej społeczności, w której każdy czuje się bezpiecznie, czyli wszystkim tym, czego w tak szerokiej skali nie ma w dużym mieście.

Miasteczko, w którym mieszka około 17 tysięcy osób, najchętniej zamieszkują rodziny z dziećmi. Szeroka oferta przedszkoli i szkół sprawia, że łatwo tutaj wybrać odpowiednią drogę edukacji dla ucznia w każdym wieku. Na popołudniowy czas wolny szereg zajęć proponuje Konstanciński Dom Kultury - warsztaty muzyczne, taneczne, fotograficzne i inne. Cały rok działają w Konstancinie Sportowy Klub Jeździecki i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji z sekcjami m.in. badmintona, tenisa stołowego, zapasów dla dzieci, tańca i szachów. W Konstancinie jest Szkoła Muzyczna I stopnia z bogatą ofertą zajęć dodatkowych: warsztatów instrumentalnych, śpiewu i emisji głosu czy zerówką muzyczną.
Z uwagi na bliską lokalizację American School of Warsaw, szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum z wykładowym językiem angielskim, Konstancin-Jeziorna jest często wybierany miejscem zamieszkania obcokrajowców i rodzin dwujęzycznych.

 

Miasteczko ma status uzdrowiska. Leczy się tutaj i zapewnia profilaktykę układu krążenia, chorób reumatycznych, kardiologicznych, narządu ruchu. Przeprowadza się kuracje odchudzające i leczy schorzenia laryngologiczne. W wybudowanej w 1979 tężni solankowej, która obecnie znajduje się na terenie Parku Zdrojowego z Centrum Hydroterapii, korzysta się z miejscowych, naturalnych wód mineralnych. W Centrum Kompleksowej Rehabilitacji znajduje się ogólnodostępny basen pływacki wraz z sauną i jaccuzi. W bezpośrednim sąsiedztwie tężni solankowej w samym sercu Parku Zdrojowego swoje podwoje otworzył kompleks hydroterapeutyczny Eva Park, który dzięki wykorzystaniu naturalnych surowców oraz nowoczesnych technologii oferuje szeroką ofertę zabiegów z zakresu fizjoterapii, uzdrawiania balneologiczno-klimatycznego oraz odnowy biologicznej. Strefa wellness z basenem solankowym, kompleksem jaccuzzi i saun oraz najnowszej generacji sprzęt w Strefie Sportu Eva Park przyciągają kuracjuszy z całego kraju.

Konstancin-Jeziorna ma wyjątkowe położenie pośród lasów i obok malowniczej rzeki Jeziorki. Pobliskie rezerwaty przyrody - Skarpa Oborska, Obory, łęgi Oborskie i Łyczyńskie Olszyny w Chojnowskim Parku Krajobrazowym tworzą mikroklimat lasów sosnowych, który sprzyja ogólnej regeneracji organizmu każdego, kto przebywa w tym otoczeniu.

Aktywnemu wypoczynkowi i dbaniu o dobrą formę fizyczną sprzyja Ogród Botaniczny i Park Kultury w pobliskim Powsinie, liczne szlaki piesze i rowerowe oraz ścieżka spacerowa "Śladami Stefana Żeromskiego”, który w XX w. żył i pracował w Konstancinie. Mieszkając tutaj, nie sposób nie korzystać z bliskości rezerwatów i lasów, które zachęcają do ich głębszego poznania podczas weekendowych wycieczek.

Konstancin-Jeziorna zapewnia również szeroki dostęp do usług i lokali handlowych. W zabytkowej Starej Papierni, gdzie czerpano papier, na którym spisana została Konstytucja 3 Maja, mieści się centrum handlowe z markowymi sklepami odzieżowymi, wyposażenia domu, delikatesami czy ekologiczną żywnością. Na miejscu usługi oferuje m.in. klub fitness, szkoła tańca, salon kosmetyczny i fryzjer oraz miejsce zabaw dla dzieci. Restauracje kuchni polskiej, włoskiej i japońskiej sprawiają, że pomysłów na miły wieczór w Konstancinie nie brakuje.

Dojazd do stolicy jest szybki, zwłaszcza, gdy podróżujemy własnym środkiem transportu - do centrum miasta czy Portu Lotniczego dostaniemy się zaledwie w ciągu 30 minut.
Linie autobusowe ZTM 139, 710, 724 i 742 łączą Konstancin ze stacją metra Wilanowska. Linia 700 łączy Konstancin z Dworcem Centralnym a linią nocną N 50 dojechać można do stacji Metro Wilanowska.
Oprócz tego, w Konstancinie działa PKS (do Warszawy odchodzą linie 234 i 250) i prywatni przewoźnicy, którzy uzupełniają listę połączeń warszawskiego ZTM.

 

 

VALOR KONSTANCIN